Status koresnpondencji wychodzącej

Dzień dobry,

czy mógłbym prosić o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji związanej ze statusem wysłanej korespondencji? Mianowicie, część RKW w Rejestr korespondencji wychodzącej ma status Zarejestrowane a część Wysłane.
Wewnątrz akt sprawy w zakładce WYSYŁKI, wszystkie przesyłki są wysłane.

Problem przedstawiony został na załączonych screenach. Dwie korespondencje z jednej sprawy są wysłane (zielona strzałka), natomiast w obydwu przypadkach ich statusy w rejestrze są różne.

Dzień dobry,

u nas też występuje ten sam problem. Zweryfikowaliśmy maile z rozbieżnymi statusami od strony sprawy i Rejestru Korespondencji Wychodzącej i wyszło, że maile te nie dotarły do odbiorców. Co ciekawe niektóre maile ze statusem Wysłana od strony sprawy i rejestru korespondencji wychodzącej również nie dotarły do adresatów. Testowo wysłaliśmy mail na fikcyjny adres mailowy i mail ten miał status Wysłane i w sprawie i w RKW … a na pewno nie dotarł …

Zgłosiliśmy ten błąd do NASK. W odpowiedzi poinformowali nas, że niektórzy dostawcy poczty elektronicznej, maile wysłane z Ezd Rp traktują jak Spam/phishing i blokują w filtrach, i dany mail mógł nie dojść do adresata. Ponadto zalecili wyłączenie przez Administratora EZD RP w Administracja - Ustawienia opcji: Wysyłka e-mail w imieniu użytkownika. Co do rozbieżności statusów pomiędzy sprawą a RKW to przekazali zgłoszenie do programistów do poprawy.

Wyłączyliśmy tę opcje. Jednocześnie zakazaliśmy wysyłki maili z EZD RP. Wysyłamy maile z naszego programu pocztowego i rejestrujemy je w EZD jako “e-mail wysłany poza ezd”. Tak jest bezpieczniej bo dostajemy informacje zwrotne w sytuacjach jak są problemy z dostarczeniem maila. Przy mailach wysłanych z EZD RP nie ma żadnych informacji zwrotnych jak mail nie dotrze …

Dzień dobry,

bardzo dziękuję z wyczerpującą odpowiedź.

Proszę o opdowiedź, z czego wynika róznica w statusie korespondencji wychodzącej: zarejestrowana i przyjęta, w zestawieniu korespondencji wychodzącej.U mnie pojawia się status zarejestrowana. Nie ma: przyjęta.

Dzień dobry,

status “Zarejestrowana” pojawia się w momencie rejestracji korespondencji przez pracownika merytorycznego. Z chwilą wczytania przesyłki przez pracownika Kancelarii w module Kancelaria → Obsługa korespondencji wychodzącej → pole “Wczytaj” (wczytujemy kod / wpisujemy nr RKW) status korespondencji zmienia się na “Przyjęta”.

Teraz się zgadza:).Dziękuję.

A czy mogę prosić o odpowiedź, jak rejestrujecie w EZD e -mail, jako wysłany poza EZD?

Dzień dobry,

wysłanego maila zapisujemy na dysku komputera. Zapisany mail musi mieć rozszerzenie .msg lub .eml. Następnie przechodzimy do EZD RP. Wyszukujemy sprawę do której chcemy dodać maila. Będą w aktach sprawy klikamy na przycisk "Dodaj’ → “plik z dysku” → klikamy na szare pole i dodajemy maila, którego zapisaliśmy na dysku komputera → Zapisz. Mail dodaje się do akt sprawy.

Zaznaczamy “pole wyboru” przy dodanym mailu. Z wyświetlonego po prawej stronie ekranu menu wybieramy opcję “e-mail wysłany poza EZD”. Wyświetla się okno rejestrowania korespondencji. W pierwszym kroku widzimy maila, którego chcemy zarejestrować → Dalej → Wyszukujemy kontakt do którego wysłaliśmy maila. Wybrany kontakt obowiązkowo musi mieć wprowadzony adres e-mail → Klikamy “dalej” → wprowadzamy “datę wysyłki” → Zapisz.

Szczegółowy proces rejestracji maila wysłanego poza EZD RP znajdziemy podręczniku użytkownika.

Pozdrawiam