Skład pism wewnętrznych

Proszę o podpowiedź. Prowadzę sprawę elektronicznie. Do tej sprawy pracownik tworzy dokument papierowy. Czy po zeskanowaniu dokumentu powinnam go dołączyć do rejestru w składzie pism wewnętrznych? Jeśli tak, to jak go przyjąć do składu (status oczekuje na przyjęcie). Mam uprawnienia kierownika i kancelarii.

Tutaj jest dokładnie wytłumaczona praca z dokumentami w składach Obsługa dokumentów w składach – Podręcznik użytkownika systemu EZD RP