Rejestracja pisma wychodzącego w Składzie Chronologicznym

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące rejestracji pisma wychodzącego w Składzie Chronologicznym. Otóż sprawa przedstawia się następująco:

  • do instytucji wpływa pismo/zapytanie w formie papierowej dla sprawy prowadzonej elektronicznie,
  • pracownik merytoryczny prowadzący sprawę stworzył pismo/odpowiedź na zapytanie również w formie papierowej, wydrukował dwa egzemplarze, jeden z myślą o wysyłce do nadawcy pisma/zapytania a drugi jako potwierdzenie wysłania, następnie skan podpisanego dokumentu dołączył do sprawy w EZD RP.

Czy drugi egzemplarz należy włączyć do Składu Chronologicznego przesyłek wychodzących i jak to zrobić? ( praca w systemie EZD RP Wersja: 21.32.7 (B) ).

Raczej powinien dodać do składu pism wewnętrznych. Przy dodawaniu skanu, z dysku, do sprawy trzeba zaznaczyć chceckbox zarejestruj w składzie pism wewnętrznych. Inaczej się nie doda.

W ogóle nie powinno być drugiego egzemplarza.

Dokument powstał w sprawie elektronicznej, został wydrukowany i podpisany odręcznie. Na wersji elektronicznej powstała wysyłka, która zarejestrowała się w RKW. Wysyłka została odznaczona w systemie, w sprawie elektronicznej.

Następnie pracownik dodał skan podpisanego pisma. I koniec. Dowody są w sprawie.

  1. Pismo powinno być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wydrukowane z uwierzytelnieniem (kpa 39.3) i ew. podpisane odręcznie, następnie wysłane, wtedy nie powstaje papier w składzie chronologicznym pism wewnętrznych.
  2. W zaistniałej sytuacji, należy przy dodawaniu skanu pisma podpisanego odręcznie zarejestrować w składzie chronologicznym pism wewnętrznych, jeśli zapomnimy należy usunąć plik i dodać jeszcze raz, nie zapominając o zaznaczeniu checkboxa o rejestracji w składzie.
  3. Na przyszłość starać się używać podpisu kwalifikowanego.

W instrukcji jest opisana możliwość rejestracji w składzie pism wewnętrznych a poziomu sprawy, sle w rzeczywistości nie ma takiej opcji . Dlaczego?Dodawanie dokumentów do rejestru odbywa się z poziomu Akt sprawy. Wpis może zostać dokonany na pliku, który spełnia następujące kryteria:

  • nie jest załącznikiem przesyłki wpływającej (z numerem RPW);

  • nie jest dokumentem udostępnionym;

  • nie jest kopią;

  • został dodany jako plik z dysku lub plik z szablonu.

Użytkownik posiadający wymagane uprawnienie po zaznaczeniu pola wyboru przy nazwie dokumentu dodaje wpis poprzez wybranie z menu kontekstowego opcji Rejestruj w Rejestrze pism wewnętrznych.

W wyświetlonym oknie system prosi użytkownika o potwierdzenie decyzji. Następuje ono poprzez kliknięcie przycisku Tak.

Rejestr pism wewnętrznych to nie to samo co Skład chronologiczny pism wewnętrznych.

Żeby móc oddać pismo wewnętrzne (wytworzone przez siebie) do składu należy je zarejestrować w składzie w momencie dodawania skanu do akt - to jedyna opcja.