Dzień dobry,
jesteśmy obecnie na etapie testów EZD RP w Urzędzie Marszałkowskim. Zastanawiamy się, w jaki sposób można w EZD RP poprawnie i efektywnie przeprocesować wnioski kierowane na zarząd (od wpływu, przez opiniowanie/akceptacje, po zakończenie sprawy).
Czy ktoś z Państwa ma już wypracowane rozwiązania, dobre praktyki albo doświadczenia w tym zakresie, którymi mógłby się podzielić? Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry,
czy może wymyśliliście jakieś rozwiązanie?
Też przymierzamy się do zelektronizowania tego obiegu i szukamy inspiracji
może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
Dzień dobry,
zależy o co konkretnie pytacie. Bardzo dużo procesów i obsługi poszczególnych schematów działania i pracy z poszczególnymi modułami znajdziecie w podręczniku.
pytamy o praktyczny aspekt obiegu wniosku na zarząd, szablony wniosku, akceptacje, punkty podpisu itp. Tu nie pomoże ogólny link do podręcznika (który już znamy od kilku lat), ale chodzi o praktyczną wymianę doświadczeń.
Z obserwacji:
Na początek analiza, które klasy JRWA staną się w jednostce elektroniczne.
Na wersji testowej można testować jak wygląda obieg dokumentów i czy jest on zgodny z zapisami jednostki, ewentualnie, co się zmieni (na podstawie dostępnych funkcji w EZD) aby później w instrukcji opisać procedury.
Jakie wnioski jako szablon będą wpływały do Zarządu i czy będą akceptowane czy podpisywane, to ustalenia jednostki.
To, jakie szablony zostaną wgrane, to też zależy od ścieżki procedowania danego zagadnienia w jednostce.
Każdy ma inne ustalenia i inną organizację pracy.
U jednych wpływ będzie przekazywany do dekretacji na konkretną osobą u innych na grupę (jako zadanie grupowe).
U jednych wpływ będzie rejestrowała tylko jedna komórka, u innych każda komórka we własnym zakresie.
U jednych np. wniosek o urlop będzie przekazywany do akceptacji później do podpisu, w zależności od posiadanych podpisów, inni w ogóle nie będą procedować w EZD.
U jednych pisma będą akceptowane przez np. trzy osoby i dopiero do podpisu, u innych będą od razu wysyłane do podpisu.
W zależności od posiadanych upoważnień i podpisów u jednych będzie podpisywać np. tylko kierownik jednostki lub jego zastępca, u innych kierownik danej komórki.
Dziękujemy za analizę. Z systemu korzystamy już 2 lata.
Znamy go dobrze i wiele obiegów już zrobiliśmy. Dlatego nie chodzi tu o ogólniki, a o wymianę doświadczeń i już wdrożonych praktyk. Wspólną rozmowę, która być może pomoże zrozumieć pewne sprawy “świeżym” administratorom, którzy zajrzą do tego wątku.
Mamy w sobie takie wewnętrzne myślenie, że warto słuchać innych i wymieniać doświadczenia, bo być może wdrożone procesy można byłoby pewnie zmienić albo uruchomić coś, co nie przyszło nam jeszcze do głowy.
Stąd te pytania o konkrety. Zdajemy sobie sprawę, że każda jednostka jest inna, każda też ma inne procedury, ale z pewnością da się uszczknąć jakąś drobinkę z każdej podpowiedzi. Ale do tego potrzebna jest rozmowa na konkretach, dlatego fajnie byłoby (i pewnie z taką intencją zamieściła swój post KatarzynaZ), gdyby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem, jeżeli już MA wdrożony obieg wniosków na zarząd.
Ze swojej strony rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem takiego obiegu w naszej jednostce, dlatego jeśli, a może bardziej GDY zostanie wdrożony, obiecujemy podzielić się w tym miejscu.
Dokładnie tak, jak napisała @beata.swislocka - pytanie dotyczyło już wypracowanego obiegu, którym ktoś mógłby się podzielić.
Pracujemy produkcyjnie w EZD RP od stycznia 2026 r., mamy już wdrożonych kilka obiegów, które działają poprawnie. W przypadku wniosków na zarząd chcieliśmy sprawdzić, czy ktoś ma już gotowe rozwiązanie, aby nie zaczynać całkowicie od zera i móc oprzeć się częściowo na sprawdzonych praktykach innych jednostek.
U nas temat został chwilowo zaparkowany, ale wkrótce wrócimy do prac nad tym obiegiem. Jeśli wypracujemy rozwiązanie, chętnie podzielimy się doświadczeniami również w tym wątku.