Witam
czy jest mozliwosc aby numeracja spraw w ramach danej kategori byla prowadzona jedna dla calego Urzedu? a nie kazdy wydzial mial swoja numeracje?
Witam
czy jest mozliwosc aby numeracja spraw w ramach danej kategori byla prowadzona jedna dla calego Urzedu? a nie kazdy wydzial mial swoja numeracje?
Pierwszy człon znaku sprawy to skrót zespołu w którym pracuje osoba zakładająca sprawę, a trzeci to numer sprawy w danym numerze JRWA dla danego zespołu w danym roku, więc nie ma tutaj możliwości dodawania numeracji wspólnej dla całej jednostki. Musieliby wszyscy być w jednej komórce organizacyjnej z tym samym symbolem.
Skoro pracujesz w Urzędzie gminy, to obowiązuje was IK z 2011 r. - polecam poczytać: ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych:
§ 5. 1. Dokumentacja tworząca akta spraw to dokumentacja, która została przyporządkowana do sprawy i otrzymała znak sprawy.
2. Znak sprawy jest stałą cechą rozpoznawczą całości akt danej sprawy.
3. Znak sprawy zawiera następujące elementy:
Moim skromnym zdaniem, nie ma możliwości aby numeracja spraw w jednej klasie z JRWA była jedna dla całego urzędu. Chyba, że chodzi wam o coś innego.
Pozdrawiam