Numeracja spraw

Witam

czy jest mozliwosc aby numeracja spraw w ramach danej kategori byla prowadzona jedna dla calego Urzedu? a nie kazdy wydzial mial swoja numeracje?

Pierwszy człon znaku sprawy to skrót zespołu w którym pracuje osoba zakładająca sprawę, a trzeci to numer sprawy w danym numerze JRWA dla danego zespołu w danym roku, więc nie ma tutaj możliwości dodawania numeracji wspólnej dla całej jednostki. Musieliby wszyscy być w jednej komórce organizacyjnej z tym samym symbolem.

Skoro pracujesz w Urzędzie gminy, to obowiązuje was IK z 2011 r. - polecam poczytać: ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych:
§ 5. 1. Dokumentacja tworząca akta spraw to dokumentacja, która została przyporządkowana do sprawy i otrzymała znak sprawy.
2. Znak sprawy jest stałą cechą rozpoznawczą całości akt danej sprawy.
3. Znak sprawy zawiera następujące elementy:

  1. oznaczenie komórki organizacyjnej;
  2. symbol klasyfikacyjny z wykazu akt;
  3. kolejny numer sprawy, wynikający ze spisu spraw;
  4. cztery cyfry roku kalendarzowego, w którym sprawa się rozpoczęła.
  1. Poszczególne elementy znaku sprawy umieszcza się w kolejności, o której mowa w ust. 3, i oddziela kropką w następujący sposób: ABC.123.77.2011, gdzie:
  1. ABC to oznaczenie komórki organizacyjnej;
  2. 123 to symbol klasyfikacyjny z wykazu akt;
  3. 77 to liczba określająca siedemdziesiątą siódmą sprawę rozpoczętą w 2011 r. w komórce organizacyjnej oznaczonej ABC, w ramach symbolu klasyfikacyjnego 123;
  4. 2011 to oznaczenie roku, w którym sprawa się rozpoczęła.

Moim skromnym zdaniem, nie ma możliwości aby numeracja spraw w jednej klasie z JRWA była jedna dla całego urzędu. Chyba, że chodzi wam o coś innego.
Pozdrawiam