Czy da się coś zrobić, aby nie ucinało numeru RPW na etykiecie?
Drukarka Zebra ZD421, ustawiona w Naskdesk jako ZPL. Etykiety 50x25.
Próbowałem różnych kombinacji w ustawieniach etykiety na profilu użytkownika, żadne z nich nie powoduje przesunięcia w dół.
Przesunięcie na sterowniku drukarki w systemie Windows nic nie daje.
proszę spróbować zwiększyć wartość w polu “Wysokość”. Etykieciarka pomyśli, że etykieta jest wyższa i próbując zmieścić napis - przesunie go w dół.
Takie małe “oszustwo” bo nie ma tu ustawień marginesów ani pozycjonowania treści
Mam nadzieję, że zadziała.
Miłego dnia.
Tomasz Skwarka
Niestety to też nie pomaga. Wygląda na to, że bez względu na wysokość etykiety drukarka dostaje polecenie ZPL aby drukować od punktu Y=0. Przydałaby się tutaj opcja przesunięcia lewo/góra w mm.
Dzień dobry,
u nas troszkę inne wymiary. Zależy pewnie od drukarki, wielkości etykiety, druk EPL/ZPL. My ustawienia sprawdzaliśmy też w drukarce, żeby dopasować idealny wydruk.
250
50
30
15
2
4
8
2
Tak, u nas wartość 2 szerokość paska jest OK, jak dam 1 to się zbyt mocno kompresuje pasek i nawet czytnik kodów go nie czyta.
Dziękuję wszystkim za podzielenie się swoimi ustawieniami. Niestety co bym nie robił - numer RPW ucina. Póki co zostawiam jak jest. Może kiedyś pojawi się opcja wymuszenia przesunięcia od strony EZD.
Ja po pierdyliardzie różnych metod i porad dopracowałem się 100% pewnej metody kalibracji Zebra GK420t (poniżej jest wspomniane EZD PUW, ale to nie ma znaczenia):
Jako, że nie znajdziesz nigdzie oficjalnej dokumentacji, ani pomocy w sprawie problemów z drukarką Zebra, podaję własny sposób radzenia sobie z rozkalibrowaniem drukarki wypracowany po przeczytaniu materiałów producenta i własnych doświadczeniach:
Nie trzeba nic konfigurować w systemie Windows.
W EZD PUW trzeba ustawić nazwę drukarki oraz tryb EPL. Reszta ustawień dotycząca drukarki w ustawieniach użytkownika żadnego znaczenia nie ma.
Sterownik należy zainstalować na czysto, nic nie ustawiać, nie jest to potrzebne.
No i zasadnicza procedura dokonywana na drukarce:
Pierwszy krok: Przywrócenie ustawień fabrycznych.
Naciskamy i trzymamy przycisk FEED, dioda zielona będzie mrygać w następującej sekwencji:
(jedno mrygnięcie)
(dwa mrygnięcia)
(trzy mrygnięcia)
(cztery mrygnięcia)
Po czterech mrygnięciach puszczamy przycisk FEED.
Drukarka przywróci ustawienia fabryczne i dokona automatycznej kalibracji.
Czekamy cierpliwie, aż przestanie wykonywać operacje, a zielona dioda będzie świecić się ciągle na zielono.
Drugi krok: Ustawienie właściwej szerokości etykiety
Naciskamy i trzymamy przycisk FEED, dioda zielona będzie mrygać w następującej sekwencji:
(jedno mrygnięcie)
(dwa mrygnięcia)
(trzy mrygnięcia)
(cztery mrygnięcia)
(pięć mrygnięć)
Po pięciu mrygnięciach puszczamy przycisk FEED.
Drukarka zaczyna drukować szerokości etykiet w kolejności od najwęższej do najszerszej.
Na stanowisku kancelaryjnym po wydrukowaniu trzeciej w kolejności etykiety (32 mm) naciskamy krótko przycisk FEED i puszczamy. Jeśli masz inną szerokość etykiet, to musisz patrzeć, która szerokość ci pasuje i wtedy zatwierdzasz ją przyciskiem FEED.
Drukarka zapamięta wybraną szerokość etykiety i przestanie drukować kolejne szerokości etykiet.
Operacja zakończona. Tę operację wykonujemy raz na dowolnym stanowisku kancelaryjnym, bo ustawienia są zapisywane w pamięci drukarki.
Ostatecznie pomogła ponowna kalibracja, ale fizycznymi przyciskami drukarki (wcześniej robiłem kalibrację z poziomu sterownika Windows w menu “Konserwacja”).
Zrobiłem wg tego i teraz jest OK:
EPL o ile pamiętam jest językiem, który jest wyłącznie dostępny dla drukarek Zebry. Drukarki innych producentów to raczej go emulują. Dlatego rekomendowany jest ZPL, ale jeżeli macie drukarki Zebry to można próbować EPL.