Czy możliwa jest integracja systemu EZDRP z Active Directory (Windows Server)??
Dzień dobry.
Podłączam się i proszę o odpowiedź na pytanie.
Również podłączam się pod pytanie. Dostaliśmy informacje iż taka integracja jest zrobiona ale dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej instrukcji.
Dzień dobry,
Na stronie https://www.gov.pl/web/ezd-rp/konferencja-ezd-rp–zmiany-rozwoj-plany w materiałach znalazłem prezentację “Planowany rozwój systemu EZD RP” w której jest informacja na temat AD/LDAP.
Konferencja odbyła się 26 października 2023, czy można zatem spodziewać się, że w nadchodzącej kolejnej wersji EZD RP będzie już taka możliwość?
externalIDP:
AD:
display_name: Logowanie AD
enabled: 'false'
options: 'false'
LDAP:
display_name: Logowanie LDAP
enabled: 'false'
options: 'false'
WK:
display_name: Logowanie INT
enabled: 'false'
options: 'false'
W pliku YAML widać parametry dla AD, tylko nigdzie nie są opisane.
Dzień dobry,
Tak, jest możliwość integracji AD, instrukcja jest w trakcie przygotowywania.
Pozdrawiam,
Łukasz Markiewicz
Dzień dobry,
dokonaliśmy integracji z AD zgodnie z instrukcją opublikowaną na Podręczniku, krok po kroku. Dostajemy zapytanie o login użytkownika, po wprowadzeniu właściwych danych wracamy z powrotem do strony logowania EZDRP, zamiast do widoku zalogowanego użytkownika.
Po stronie aplikacji na IIS, użytkownik jest prawidłowo autentykowany, do EZDRP wraca ID Token zawierający jego login domenowy. W KUIPie mamy wpisane w polu ID Dostawca: “AD”, ID Użytkownik Dostawcy: “EZDRPDEV\login_uzytkownika”. Nazwa domeny i login oczywiście odpowiadają właściwym danym z AD.
Czy mieli Państwo podobny problem z uruchomieniem tej integracji? W jaki sposób można sprawdzić, gdzie leży błąd? Szukając informacji w logach poszczególnych podów niestety nie widać nic, co mogłoby pomóc.
Dzień dobry,
pytanie dotyczy przedostatniego punktu instrukcji integracji z AD zatytułowanego „Dodanie ustawień na stałe”. Jakie zadanie ma spełniać to ustawienie? Po wprowadzeniu zmian nie widzimy żadnej różnicy w działaniu uwierzytelniania użytkownika domenowego.
Jak pominąć lub wyłączyć modułu SSO aby uniemożliwić zwykłe logowanie się i odzyskiwanie hasła po adresie mailowym?
Proszę o podanie linku do tej instrukcji integracji z AD p @jerzy.wydra
Konfiguracja usługi Active Directory (AD) dla systemu EZD RP – Podręcznik użytkownika systemu EZD RP
Jedynie takie coś udało się znaleźć.
@gguzik Dodawanie ustawień na stałe nie oznacza wyłączenia logowania standardowego. To ustawienie dodane w sposób opisany w tym punkcie spowoduje utrwalenie danych po aktualizacji systemu do nowszych wersji.
@k.pardo Dokładnie chodzi o instrukcję podlinkowaną powyżej.
Uzyskałem informację od NASK i wiemy już jak należy ustawić parametry użytkowników, aby logowanie domenowe było możliwe
W KUiP, w widoku edycji użytkownika:
- w polu ID Dostawca należy wpisać “ad”, koniecznie małymi literami,
- pole ID Użytkownik Dostawcy powinno zawierać nazwę domeny, gdzie wielkość znaków również jest istotna. U nas wprowadzenie domeny wielkimi literami w formacie “DOMENA\uzytkownik” zadziałało.
Należy zwrócić uwagę, że w przypadku importu użytkowników z pliku XLSX, gdzie wprowadzone mamy loginy domenowe, wartości wypisane powyżej importują się niewłaściwie - ID Dostawca jest uzupełniany jako “AD” (wielkimi literami zamiast małymi), a ID Użytkownik dostawcy uzupełnia się zawsze małymi literami, bez zachowania właściwej wielkości znaków.
Przepraszam, za odkopywanie tematu, ale jest jakiś sposób przy imporcie, aby opisywane kolumny importowały się poprawnie (tj. id dostawcy mały milterami, a id użytkownika wielkimi)?
Podobno w najnowszej wersji- 20. - będzie to działało przy imporcie z szablonu