Czy istnieje możliwość automatycznego nierejestrowania przesyłek wpływających do skrzynki odbiorczej e-Doręczeń w systemie EZD?
Jeżeli nie ma takiej możliwości, to czy istnieje opcja zablokowania dostępu do załączników pochodzących z e-Doręczeń, które pojawiają się w rejestrze przesyłek wpływających?
Obecnie obsługą e-Doręczeń w EZD zajmuje się wyznaczona osoba, która nie należy do Kancelarii, ponieważ dokumentacja w większości ma charakter niejawny lub poufny. W związku z tym chcielibyśmy ograniczyć dostęp pracowników Kancelarii do treści załączników wpływających przez e-Doręczenia, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości rejestracji przesyłek w systemie.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to odłączanie skrzynki e-Doręczeń od EZD ale to nie o to w tym wszystkim chodzi.
Inną sprawą jest to, że informacje niejawnie nie podlegają wysyłce przez EZD i to już nie jest wasz problem a instytucji, która takowe wysyła tą drogą. Chyba, że one jednak nie mają charakteru niejawnego i nie posiadają klauzul. Wówczas nie są traktowane jako niejawne.
Potwierdzam, to co napisała Zuzanna jedyna możliwość aby po integracji e-doręczeń z EZD RP to rozpięcie integracji, ale wtedy będziecie się musieli logować na e-doręczenia aby pobrać przesyłki i je wysłać, więc dobrze się zastanówcie czy gra jest warta świeczki. Osobną kwestią jest to dlaczego za pomocą e-doręczeń przesyłana jest dokumentacja niejawna lub poufna, ale to bardziej jest pytanie skierowane do instytucji, które wam takie pisma przesyłają, moim zdaniem takie rozwiązanie jest co najmniej problematyczne. Systemy do przesyłania korespondencji niejawnej to specjalistyczne rozwiązania teleinformatyczne chroniące dane przed dostępem osób nieuprawnionych. Narzędzia te muszą być odpowiednio akredytowane i spełniać rygorystyczne normy prawne określone w ustawie o ochronie informacji niejawnych. System e-doręczeń nie jest systemem przeznaczonym do przesyłania informacji niejawnych.