Korespondencja wychodząca

Proszę o wskazówki jak zarejestrować pismo wychodzące - nie będące sprawą - wysyłka poprzez e-mail.

Dzień dobry,

co do zasady - każda korespondencja wychodząca z Podmiotu powinna być realizowana w sprawie. Wynika to z przepisów kancelaryjno-archiwalnych - stąd też w systemie EZD RP taki nacisk na ten aspekt.

Temat rejestracji wysyłki mailowej poza systemem ezd został opisany tutaj:
Rejestracja wiadomości e-mail wysyłanych poza EZD – Podręcznik użytkownika systemu EZD RP

P.S. Istnieje sposób rejestracji wysyłki korespondencji poza ezd, i to bez zakładania sprawy, ale jest to specjalny moduł “Korespondencja papierowa poza EZD (masowa)” i w tym przypadku nie da rady go zastosować.

Miłego dnia.
Tomasz Skwarka